5 zasad dobrego transportu

Obecnie wybór zaufanej firmy oferującej usługi transportowe nie należy do najprostszych zadań. Panująca ogromna konkurencja w branży warunkuje wysokie ceny, które często nie mają swojego przełożenia na poziom wykonywanych usług. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru kompetentnej firmy transportowej?

Bezpieczeństwo

Bez bezpiecznych i sprawdzonych pojazdów żaden transport Gdańsk nie odbyłby się należycie. Intensywny ruch na drodze oraz codzienność naznaczona niespodziewanymi wydarzeniami na drodze zmusza do wyboru tylko sprawdzonych pojazdów najwyższej klasy. Większość z dilerów samochodowych oferuje firmom transportowym specjalne pojazdy przeznaczone do określonych przewozów, a także wyjątkowe upusty związane z rozszerzonym zakupem.

Szybkość

Szybkość przewozu uzależniona jest z oczywistych względów od rodzaju transportu oraz wykorzystywanych pojazdów. Czas dowozu warunkuje przede wszystkim bezpieczeństwo. Często wpływają na niego również inne niezależne od nas przyczyny np. określona sytuacji polityczna, która zabrania wstępu do danego kraju poprzez narzucone, chwilowe embargo. Również na terenie Polski zdarzały się takie niespodziane zdarzenia, które utrudniają pracę logistykom i spedytorom.

Niska cena

Cena wykonywanych usług powinna być związana z ich jakością. Większe firmy, działające na rynku od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat maja zdecydowaną przewagę nad mniejszymi przedsiębiorstwami, również pod względem ceny świadczonych usług. Jest to ogromna bariera dla nowych firm, zabiegających o klienta oraz pracujących nad budowaniem zaufania w branży. Rynek transportowy związany jest niechybnie ze znaczącą konkurencja, gdzie wygrywają tylko najlepsi.

Kompleksowość

Interdyscyplinarność firm transportowych związana jest przede wszystkim z ich budżetem kapitałowym. Transport lotniczy, morki i kolejowy należą do najdroższych usług, na które stać tylko największe marki przewozowe, znane na całym świecie. Ich wiarygodność stanowi znaczący wyróżnik na rynku i jest solidną podstawą do powierzenia przewozu określonemu przedsiębiorstwu.

Profesjonalizm

Profesjonalizm jest domeną nielicznych, dlatego zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnej firmy transportowej warto zasięgnąć porady specjalisty. Długoletnie doświadczenie pracowników oraz indywidualne podejście do konkretnych przewozów to gwarancja realizacji transportu na czas.