Jak kontrolować przychody i wydatki za pomocą programu Taxomatic?

Program Taxomatic to rewolucyjne narzędzie na rynku programów do prowadzenia księgowości samodzielnie online. Za jego pomogą możemy wykonać wiele działań i dzięki temu oszczędzić czas oraz pieniądze, które musielibyśmy zapłacić prywatnemu księgowemu albo biuru rachunkowemu. Pewna funkcja w Taxomatic jest jednak jak na wagę złota – a mianowicie dodawanie przychodów i wydatków firmy.

Jeśli prowadzisz mały lub średni biznes, na pewno zainteresuje Cię oferta programu Taxomatic – rewolucyjnego narzędzia, dzięki któremu można wykonać sporo akcji związanych z księgowością i rachunkowością przedsiębiorstwa. Nie bez powodu przecież tak wielu właścicieli małych oraz średnich firm zdecydowało się na subskrypcję programu.

W jaki sposób jednak możemy kontrolować nasze wydatki oraz przychody z Taxomatic? I dlaczego jest to aż tak ważne?

WYDATKI

Każda firma posiada swoje wydatki – czy to w formie opłat za paliwo, kupna potrzebnych do produkcji surowców czy też wynajmu – na przykład biura. Aby wszystko przebiegało pomyślnie i abyśmy wiedzieli, jak prezentują się wydatki naszego przedsiębiorstwa – Taxomatic umożliwia dodawanie każdego uszczuplenia naszego konta w swojej zakładce „Wydatki”. Są one odpowiednio udokumentowane i przy każdym odnajdziemy szczegółowe informacje – takie jak na przykład waluta.

PRZYCHODY

Warto jednak zwrócić również uwagę na funkcję „Przychody”, która na intuicyjnym interfejsie zajmuje zaszczytne miejsce. Przychody wpisujemy po to, by wiedzieć, jaki obrót miała nasza firma w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu wiemy, z jakich źródeł i w jakiej wysokości przychody generujemy. Przy przychodach odnajdziemy opcję wystawienia faktury – to bardzo pomocne w kontekście usług, które pełnimy. Możemy od razu wystawiać faktury, które będą automatycznie dodawały się do zakładki z przychodami. To spora oszczędność czasu!

PO CO TO ROBIĆ?

Wpisywanie przychodów i wydatków firmy to bardzo ważne czynności. Dzięki nim zawsze mamy pewność, że pod koniec miesiąca nie przerażą nas niezapisane koszty czy braki. Warto wiedzieć, że program Taxomatic umożliwia generowanie analiz i raportów przedstawiających bilans finansowy firmy. Wliczają się w niego wszystkie przychody i wszystkie wydatki, które wprowadzimy do programu. Aby więc lepiej prognozować sytuację firmy – wprowadzajmy rzetelnie wszelkie zmiany.

 

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź  https://www.taxomatic.pl