Nawigacja w urządzeniu mobilnym – darmowe aplikacje

Wykorzystywanie smartfonów i tabletów do nawigacji to nic dziwnego. Chciałbym więc przybliżyć kilka ciekawych i darmowych aplikacji, które umożliwiają nam korzystanie z dobrodziejstw GPS. Wybór padł na znane i sprawdzone aplikacje, które posiadają dość szerokie grono użytkowników. Gwarantują one dobre efekty działania. Zaczynajmy!

Na początek Mapy Google. Nie jest to aplikacja typowo nawigacyjna, ale sprawdza się doskonale. Mapy Google są ciągle rozwijane, przez co możemy dotrzeć w miejsca, których nie obejmują pozostałe aplikacje. Co więcej, idealnie sprawdzi się jako nawigacja piesza, bo duże miasta są w niej przedstawione niezwykle szczegółowo. Pozwala także na wyszukiwanie konkretnych obiektów, np. hoteli, restauracji czy stacji benzynowych.

Drugą aplikacją, godną polecenia, jest Navi Expert. Posiada bardzo rozbudowane mapy, ale pełni także rolę innego urządzenia. Dzięki specjalnemu modułowi, potrafi określać punkty potencjalnie niebezpieczne czy nieprzejezdne. Przydatne okazuje się także ostrzeganie przed fotoradarami.

Warto zwrócić uwagę na aplikację Yanosik. Podobnie jak Navi Expert, jest to coś więcej niż tylko mapy i wyznaczanie trasy. Pozwala na wykrycie utrudnień w postaci remontów, korków czy kolizji oraz pełni rolę antyradaru. Funkcjonalność tej aplikacji zadziwia i chyba powinniśmy się cieszyć, że dostępna za darmo.