Nowe technologie

Technologie na świecie z dnia na dzień rozwijają się coraz bardziej. Trudno to zaobserwować na bieżąco jednak gdy spojrzymy kilkanaście (nie mówiąc już o kilkudziesięciu) lat wstecz zobaczymy jak bardzo świat poszedł do przodu. Jeszcze niedawno komputery były maszynami, które nadawały się jedynie do prostych czynności a dzisiaj są to potężne maszyny, które ułatwiają nam życie na ogromnej ilości płaszczyzn.

Kto jeszcze dwadzieścia lat temu pomyślałby o takiej technologii jak ekrany dotykowe. Były one jedynie pewna wizją twórców filmów z gatunku science-fiction. Dzisiaj mamy je praktycznie wszędzie. Telefony komórkowe, tablety czy telewizory – wszystkie są wyposażone w coś co jeszcze niedawno było abstrakcją. Naukowcy co chwilę opracowują nowe technologie i aż strach pomyśleć jak to będzie wyglądać za dwadzieścia lat.

Wspomniane wyżej tablety naprawdę robią wrażenie. Można na nich czytać gazetę codzienną czy surfować po Internecie. Najbardziej zaskakuje jednak to, że już niedługo papierowe gazety mogą zniknąć i być obecne jedynie w sieci. Kto kilkanaście lat temu by o tym pomyślał? Tablety są również coraz bardziej funkcjonalne, pojawiają się modele z dołączaną klawiaturą dzięki czemu mogą pełnić jednocześnie rolę netbooka.

Nowe technologie pojawiają się także w spawaniu co można zobaczyć na https://ekod.com.pl/oferta/materialy-spawalnicze/ aby być ze wszystkim na bieżąco!